Forum sojuszu Bleach uni 59

Forum sojuszu Bleach uni 59

Ogłoszenie

Uwaga!! Dziękuję wszystkim którzy złożyli raporty. Na forum zostały wystawione nowe odznaczenia, Lista ukaranych graczy.

  • Index
  •  » Sojusz
  •  » Reaktywacja. Co chciecie ze strarego sojuszu a co nowego?

#1 2008-12-22 09:51:59

Jushiro Ukitake

Administrator

Zarejestrowany: 2008-12-11
Posty: 91
Punktów :   
WWW

Reaktywacja. Co chciecie ze strarego sojuszu a co nowego?

Witam wszystkich.




Zapewne wszyscy mnie pamiętają a przynajmniej dawni członkowie sojuszu Bleach którym w owych czasach zarządzał Yamamoto. Razem z Byakuya podjęliśmy decyzje o reaktywacji sojuszu Bleach. Aczkolwiek nie chcemy starego sojuszu. Staramy się zmobilizować byłych graczy do powrotu. Dlatego proszę wasz wszystkich do pisania tutaj postów odnośnie tego co chcecie żeby zostało tak jak było w "starym" Bleachu a co chcielibyście aby w naszym sojuszu Od teraz zagościło. Jeszcze raz wszystkich witam w sojuszu. czekam na wasze posty


z poważaniem Jushiro Ukitake


Nami kotogotoku wa ga tate tonare. Ikazuchi kotogotoku wa ga yaiba tonare. Sougyo no Kotowari!
"Gdym ja cały falą, bądź obok tarczą. Gdym ja błyskawicą, bądź obok mieczem. Sougyo no Kotowari!"

Offline

 

#2 2008-12-28 12:57:52

Vladmir

Kapitan/Moderator

Zarejestrowany: 2008-12-28
Posty: 52
Punktów :   

Re: Reaktywacja. Co chciecie ze strarego sojuszu a co nowego?

Witam wszystkich!

Pozwólcie że od razu przejdę do rzeczy...
Moim zdaniem jednym z najciekawzych aspektów "starego" sojuszu były raporty. Zmuszały one wszystkich członków sojuszu, od shinigami do kapitanów do takiej czy innej pracy i do wmiarę regularnego odwiedzania ogame. Tylko uważam, że wielu graczy zniechęciło to jak często trzeba było je składać. Moim zdaniem wystarczyłoby raz w tygodniu składać gruntowny raport z postęów w grze, stanu floty, farm itd, a w razie potrzeby albo nagłych wypadków składać jakiś raport nadzwyczajny.
Przydałaby się też nieco większa konsekwencja w przestrzeganiu przez graczy reguł sojuszu, a co za tym idzie egzekwowanie kar za niestosowanie się do nich. Pamiętam, że byli w zeszłym roku gracze bez urlopu którzy praktycznie cały czas mieli (iI) przy nicku... A w zasadach sojuszu jedną z ważniejszych była... aktywność ;] podobnie z raportami - składało je może z 5 osób na krzyż i nie poleciały żadne głowy. Nie mówię żeby wywalać od razu wszystkich jak leci, ale musimy utrzymać jakiś poziom spójności, kontaktu i dyscypliny, bo bez tego, niestety, sojusze się sypią...
Jeśli chodzi o narady kapitańskie, to były troszkę chaotyczne, ale na to ciężko coś poradzić. Przydałby się jakiś system głosowania i dobrze by było, gdyby kapitanowie omawiali zagadnienia ze swoimi porucznikami jeszcze przed naradą (tak jak Jushiro ze mną omawiał), żeby ustalić swoje stanowisko i argumenty przed dyskusją (żeby nie było sytuacji takich, że ktoś przychodzi na naradę i nie wie co się dzieje...).
Poza tym wszysko super, czekam na powrót sojuszu w pełnej chwale, z oddziałami, raportami i wszystkim, co wyróżniało go spośród innych i czyniło tak wyjątkowym

Pozdrawiam wszystkich,

Vladmir


Hey hey ningen sucker.
Ah ningen ningen fucker...

Offline

 

#3 2008-12-29 00:24:41

Jushiro Ukitake

Administrator

Zarejestrowany: 2008-12-11
Posty: 91
Punktów :   
WWW

Re: Reaktywacja. Co chciecie ze strarego sojuszu a co nowego?

Masz rację Vladmir.

Co do raportów to też bym się przychylał do tego co napisałeś. Zwłaszcza że sojusz jest silny tylko w tedy gdy wiemy na co jest stać poszczególnego gracza.
Z przestrzeganiem rygorystycznie przepisów sojuszu zacznę po nowym, roku ponieważ uważam że każdy ma też swoje życie osobiste. A prawda jest taka że w sylwester czy w nowy rok to będzie jedna albo dwie osoby ale zaraz po nowym roku przepisy będą przestrzegane.

Jeżeli zas chodzi o same przepisy sojuszu to obiecuje że do nowego roku pojawią się na forum.

Jeżeli zaś chodzi o spotkania kapitańskie to może byśmy to trochę przekształcili. Wydzielił bym specjalnie część forum na to. wtedy każdy kapitan i porucznik mógłby się wypowiedzieć w danym temacie nie koniecznie o tej samej godzinie.


Nami kotogotoku wa ga tate tonare. Ikazuchi kotogotoku wa ga yaiba tonare. Sougyo no Kotowari!
"Gdym ja cały falą, bądź obok tarczą. Gdym ja błyskawicą, bądź obok mieczem. Sougyo no Kotowari!"

Offline

 

#4 2008-12-29 09:50:17

Vladmir

Kapitan/Moderator

Zarejestrowany: 2008-12-28
Posty: 52
Punktów :   

Re: Reaktywacja. Co chciecie ze strarego sojuszu a co nowego?

Taaak z tym czekaniem do nowego roku to jednak dobry pomysł, sam wyjeżdżam na sylwestra i wócę dopiero 3 stycznia... 6 dni nieobecności ^^


Hey hey ningen sucker.
Ah ningen ningen fucker...

Offline

 

#5 2008-12-29 15:43:29

daga1119

Porucznik

Zarejestrowany: 2008-12-29
Posty: 12
Punktów :   

Re: Reaktywacja. Co chciecie ze strarego sojuszu a co nowego?

witam Panowie;) Po pierwsze zamknąć rekrutacje:) w tak małym gronie najlepiej się dogadywać, ewentualnie dobić do 10;) Ja postaram się grać jak należy i wypełniać swoje obowiązki. lecz czasem mi wybaczcie, stara baba jestem, w dodatku studia, praca i wybrałam się w końcu na prawko;) Więc czasu mam na styk, na ogame jestem zawsze między 10-17 czasem w domu przysiądę jak mam czas. Co do reaktywacji sojuszu to bardzo dobry pomysł, lecz już w gronie prawdziwych graczy;) z prawdziwego zdarzenia;) Jak sobie coś przypomnę albo wpadnie mi do głowy pomysł to napiszę wkrótce;) Pozdrawiam, Daga

Offline

 

#6 2008-12-29 17:12:33

Jushiro Ukitake

Administrator

Zarejestrowany: 2008-12-11
Posty: 91
Punktów :   
WWW

Re: Reaktywacja. Co chciecie ze strarego sojuszu a co nowego?

Co do rekrutacji to nad Twoim pomysłem można pomyśleć na serio. Masz absolutną racje co do dogadywania się w grupie czym mniej tym lepiej. I zakładając że dobilibyśmy do 10 osób to może byśmy też osiągnęli cel który mamy założony. A jak dla mnie to wystarczy że dajesz z siebie wszystko na ogame. nie liczy się przecież częstotliwość dziennego przebywania na ogame ale ilość zaangażowania i trzeźwego podejmowania decyzji


Nami kotogotoku wa ga tate tonare. Ikazuchi kotogotoku wa ga yaiba tonare. Sougyo no Kotowari!
"Gdym ja cały falą, bądź obok tarczą. Gdym ja błyskawicą, bądź obok mieczem. Sougyo no Kotowari!"

Offline

 

#7 2009-01-02 10:01:24

skrawek

Oficer

Zarejestrowany: 2008-12-28
Posty: 3
Punktów :   

Re: Reaktywacja. Co chciecie ze strarego sojuszu a co nowego?

Co do powyrzszych się zgadzam ale chciałbym zaproponować podzielenie soja na 2 -3 osobowe drurzyny jak słusznie zauwarzyliście im miej tym łatwiej się dogadać wiem że zemie żaen super gracz narazie rozwijam eko i wymieniam planety na więkrze więc moich postępów tak niewidać ale będe sie starał sprostać wymaganiom 1 dziennie jestem na ogame ale na forum niezaglądam często mamnaprawde wolnego neta i niezawsze tyle czasu i cierpliwości więc niech mój kapitan domie napisze na kiey chce ten raport i jak coś ważnego jest omawiane na forum to prosze o zawiadomienie na ogulnym .

Offline

 

#8 2009-01-02 11:40:08

Jushiro Ukitake

Administrator

Zarejestrowany: 2008-12-11
Posty: 91
Punktów :   
WWW

Re: Reaktywacja. Co chciecie ze strarego sojuszu a co nowego?

Jak na razie nie planowaliśmy otwarcia trzeciego oddziału. Uważam że jest obecnie za mało osób do jego otwarcia aczkolwiek jeżeli będziecie chcieli to go otworzę. W tej kwestii będę się naradzał z kapitanami i porucznikami poszczególnych oddziałów w osobnej części forów. Jeżeli zaś chodzi o informowanie cie to znajdujesz się w oddziale Kapitana EvilMuffina a skoro jak na razie nie ma on porucznika wiec powinien Cię informować na bieżąco. Jak już pisałem to że ktoś jest tylko raz czy dwa razy dziennie na ogame to nie oznacza że jest słaby czy niepotrzebny. Jak już pisałem wcześniej dla mnie liczy się jakość. Każdy ma swoje życie a to tylko gra jakby nie patrzeć ale skoro w nią gramy to sie trochę poświęcamy.


Nami kotogotoku wa ga tate tonare. Ikazuchi kotogotoku wa ga yaiba tonare. Sougyo no Kotowari!
"Gdym ja cały falą, bądź obok tarczą. Gdym ja błyskawicą, bądź obok mieczem. Sougyo no Kotowari!"

Offline

 

#9 2009-01-04 04:28:29

Byakuya

Kapitan

Zarejestrowany: 2008-12-15
Posty: 13
Punktów :   

Re: Reaktywacja. Co chciecie ze strarego sojuszu a co nowego?

Drużyny 3 osobowe to dobry pomysl, dobijmy do 12 członkow, zrobi sie 4 druzyny, Kapita, Porucznik i oficer;]

Chire Senbonzakura

Offline

 

#10 2009-01-04 09:07:58

Jushiro Ukitake

Administrator

Zarejestrowany: 2008-12-11
Posty: 91
Punktów :   
WWW

Re: Reaktywacja. Co chciecie ze strarego sojuszu a co nowego?

Przepraszam wprowadziłem na początku tego posta błąd. Nie mamy dwóch oddziałów tylko trzy. Tak wiec otwieranie nowego jest na razie nie potrzebne.


Nami kotogotoku wa ga tate tonare. Ikazuchi kotogotoku wa ga yaiba tonare. Sougyo no Kotowari!
"Gdym ja cały falą, bądź obok tarczą. Gdym ja błyskawicą, bądź obok mieczem. Sougyo no Kotowari!"

Offline

 

#11 2009-01-05 08:53:46

Vladmir

Kapitan/Moderator

Zarejestrowany: 2008-12-28
Posty: 52
Punktów :   

Re: Reaktywacja. Co chciecie ze strarego sojuszu a co nowego?

Oke... To sprawę ilości graczy mamy raczej z głowy, teraz inne rzeczy. Co do komunikacji, proponowałbym postawić solidnie na forum. Tak w kwestii zdawania tutaj raportów (właśnie testujemy taki pomysł ), jak i narad kapitańskich. Może macie jeszcze jakieś pomysły? Forum to takie miejsce do którego wszyscy nasi członkowie mają dostęp i w każdej chwili mogą skorzystać, w przeciwieństwie do wiadomości na ogame, ginących w odmętach wszechobecnego spamu...


Hey hey ningen sucker.
Ah ningen ningen fucker...

Offline

 

#12 2009-01-05 10:53:43

Jushiro Ukitake

Administrator

Zarejestrowany: 2008-12-11
Posty: 91
Punktów :   
WWW

Re: Reaktywacja. Co chciecie ze strarego sojuszu a co nowego?

Jeżeli chodzi z komunikacja to tez najbardziej stawiał bym na forum jednakże trzeba tez zadbać o to aby każdy członek sojusz miał numery gg do pozostałych graczy. Jednak gg jest bardzo efektywną formą komunikacji i na nią też trzeba zwrócić uwagę. Dlatego też dla przypomnienia proszę wszystkich Graczy aby w dziale sojusz a w wątku komunikacja wpisaliście swoje numery gg aby każdy członek sojuszu mógł je sobie zapisać.


Nami kotogotoku wa ga tate tonare. Ikazuchi kotogotoku wa ga yaiba tonare. Sougyo no Kotowari!
"Gdym ja cały falą, bądź obok tarczą. Gdym ja błyskawicą, bądź obok mieczem. Sougyo no Kotowari!"

Offline

 

#13 2009-01-12 21:24:25

Astusik

Oficer

Zarejestrowany: 2009-01-11
Posty: 9
Punktów :   

Re: Reaktywacja. Co chciecie ze strarego sojuszu a co nowego?

moze przydalo by sie cos w rodzaju malego targowiska ;] po co sprzedawac innym gdy w tej samej chwili chce ktos z soja kupic... wiec jestem za malym dzialem "handel" - kto co sprzedaje , kto co kupuje

Offline

 

#14 2009-01-12 22:14:58

Jushiro Ukitake

Administrator

Zarejestrowany: 2008-12-11
Posty: 91
Punktów :   
WWW

Re: Reaktywacja. Co chciecie ze strarego sojuszu a co nowego?

Moim zdanie Tworzenie osobnego tematu na forum odnośnie handlu jest zbędne z tego względu że rzadko się tak zdarza żeby ktoś był codziennie na forum. Jeżeli chodzi o sam handel to proponuje zamieszczać wiadomości na ogame  a każdy ma prawo pisać wiadomości do całego sojuszu.


Nami kotogotoku wa ga tate tonare. Ikazuchi kotogotoku wa ga yaiba tonare. Sougyo no Kotowari!
"Gdym ja cały falą, bądź obok tarczą. Gdym ja błyskawicą, bądź obok mieczem. Sougyo no Kotowari!"

Offline

 

#15 2009-01-13 16:16:01

Vladmir

Kapitan/Moderator

Zarejestrowany: 2008-12-28
Posty: 52
Punktów :   

Re: Reaktywacja. Co chciecie ze strarego sojuszu a co nowego?

Ja jestem codziennie na forum xD ale masz rację, nie ma tu tłumów zazwyczaj. Chociaż temat z handlem może nie byłby takim złym pomysłem, ale decyzję i tak pozostawiam Tobie ;]


Hey hey ningen sucker.
Ah ningen ningen fucker...

Offline

 
  • Index
  •  » Sojusz
  •  » Reaktywacja. Co chciecie ze strarego sojuszu a co nowego?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.syrena.pun.pl www.championsofkonoha.pun.pl www.renegaci.pun.pl www.ak44.pun.pl www.b1.pun.pl